Ripple, Yeni Bir Ticaret Platformu mu Başlatmayı Planlıyor?

Dijital ödeme devi Ripple, borsa platformları geliştirme konusunda yetkinliğe sahip isimsiz bir firmayı satın alarak ağını genişletmeye hazırlanıyor üzere görünüyor.

XRP araştırmacısı Steven Diep, geçtiğimiz yılın Haziran ayında Ripple kıdemli bilgi bilimcisi Jennifer Xia’nın yer aldığı “Ripple – Blockchain Teknolojisi ve Bilgi Bilimi ile Global Ödeme Altyapımızı Geliştirme” başlıklı bir görüntüyü paylaştı. Görüntüde Xia, şu sözleri kullanıyor:

“Yakın vakitte ticaret platformları oluşturma ve işi ölçeklendirirken, daha fazla pazara girerken ve daha karmaşık ödeme stratejileri tasarlamaya başladığımızda çok kıymetli olan dijital varlık borsalarıyla entegre olma konusunda uzmanlığı olan bir firmayı satın aldık.”

Bu, Ripple’ın yeni bir ticaret platformu başlatmak için hazırlandığını gösteren birinci ipucu değil. Ripple, 2020’de firmanın bilinmeyen bir biçimde tanımlanmış bir kripto borsası oluşturma niyetinde olduğunu belirten birkaç iş ilanı yayınladı.

Geçen yılın Ekim ayında Ripple, “kripto piyasalarına gerçek vakitli erişim sağlayan kurumsal seviyede, dağıtılmış bir ticaret platformu oluşturmaya” yardımcı olacak kıdemli bir likidite yazılım mühendisi arayışındaydı. Daha evvel, Mayıs 2020’de, firma likidite işçisi için bir yazılım mühendisi ve bir mühendislik yöneticisi için başka bir iş ilanı daha yayınlamıştı. Her iki iş ilanı da direkt yeni bir “kurumsal sınıf” ticaret platformunun geliştirilmesinden bahsetti.

Ticaret platformunun dahili kullanım için mi yoksa geliştirme evresindeki bir tüketici eserinin kesimi mı olduğu şu anda net değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir