Ripple (XRP) Davasında Yeni Tarihler Belirlendi

Ripple ve SEC ortasındaki davanın ön duruşması 22 Şubat 2021’de görülmüştü. Şimdiyse, dava için bir sonraki değerli tarihler duyuruldu.

Ripple’ın avukatı James K. Filan, davayla ilgili olarak belirlenen yeni tarihleri duyurdu. Filan, Twitter üzerinden SEC tarafından gönderilen mektubun bir kopyasını paylaştı. Filan, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından açılan davada Ripple eski CEO’su Chris Larsen ve şu anki CEO Brad Garlinghouse’u temsil ediyor.

Filan’ın paylaşmış olduğu SEC tarafından sunulan mektupta, iki taraf da mahkemeye, davalıların davayı reddetme taleplerine ait argümanlarını sunmak için önerilen tarihler üzerinde anlaştıkları yer alıyor. Buna nazaran sanıkların açılış savunmaları 12 Nisan’da, SEC’in ayrıntılı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek. Daha sonra savunmanın SEC’in sunduğu argümanlara karşılık vermesi için 4 Haziran’a kadar vakti olacak.

SEC’in suçlama yaptığı 22 Aralık 2020’den bu yana Ripple çeşitli mevzularda ziyan gördü. Örneğin ABD’deki birçok borsa, XRP’yi listeden çıkardı. ABD dışında, borsalar Amerikalıların trade yapmasını yasakladı. Hudut ötesi süreçler yapmak için XRP‘ye güvenen Moneygram üzere birtakım kurumsal müşteriler, regülasyon çekinceleri nedeniyle Ripple ile ortasındaki mutabakattan vazgeçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir