Ünlü Analiste Nazaran Chainlink’in (LINK) Piyasa Kıymeti 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir!

Ünlü kripto para analisti Timothy Peterson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Chainlink’in (LINK) önümüzdeki on yıl içerisinde 1 trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaşabileceğini tabir etti. Peterson’a nazaran benzeri bir başarıyı Facebook elde etti ve Chainlink de bunun bir benzerini gerçekleştirebilir.

“Facebook’un piyasa pahası 10 yılda 1 trilyon dolara ulaştı. Chainlink’in de bunu yapabilmesi için token başına 3 bin dolarlık bir kıymete sahip olması gerekiyor. Bu yıllık %58’lik bir artışa ve toplamda %10.000’lik bir artışa işaret ediyor. Gerçekleşebilir. Latife değil.”

Chainlink takımı Şubat ayının sonunda, Zincir Dışı Raporlamanın (OCR) en son ölçeklenebilirlik güncellemesi duyurdu. Yapılan bu duyuruya nazaran OCR, Chainlink’in oracle’larında dataların hesaplanmasındaki verimliliği arttıracak. Ek olarak işletme maliyetleri de %90’a kadar azaltılmış olacak. Bunların bir sonucu olarak akıllı kontratların geliştirilmesinin hızlandırılması planlanıyor.

Akıllı kontratların arttığı bir senaryoda, LINK tokenının kullanımının da değerli ölçüde artacağını söyleyebiliriz. Artan kullanım ile birlikte, LINK kıymetinin de kıymetli bir biçimde artmasına taban hazırlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir