Joe Biden, 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketini İmzaladı

ABD Lideri Joe Biden, geçtiğimiz gün Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1.9 trilyon dolarlık yardım paketini imzaladı.

Lider Joe Biden, pandemi sürecinden dolayı mağdur olan ABD kurumları ve vatandaşlarına yardım için hazırlanan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladı. Oval Ofis’te tasarıya imza atan Biden, “Bu tarihi yasa ülkenin omurgasını tekrar inşa etmek için” tabirini kullandı.

Joe Biden’ın tasarıyı olağanda Cuma günü imzalaması planlanıyordu. Lakin tasarı Beyaz Saray’a beklenen tarihten daha erken geldi. Hususla ilgili olarak Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain bir tweet paylaştı. Tweet’te şu sözler yer aldı.

“Mümkün olduğunca süratli biçimde hareket etmek istiyoruz. Tasarının onayını Cuma günü planlandığı üzere kongre önderleri ile yapacağız”

Biden’ın perşembe günü bir konuşma yapması da bekleniyor. ABD Başkanı’nın ABD halkının hayata olağan bir biçimde devam etme konusundaki sabırsızlıklarına karşın, tetikte olmaları konusunda telkinde bulunacağı tabir ediliyor. Gelen sayılara nazaran ABD’de 529 bin kişinin koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir