İstanbul’da İnanılmaz Olay: Yatırım Tavsiyesinde Bulunduğu Bireyden Komite İstedi! Alamayınca Tehdit Etti

Kripto para ülkemizde tanınan olmaya devam ederken, İstanbul’da epey enteresan bir olay yaşandı. Kripto para almasını tavsiye ettiği kişinin kar etmesi üzerine, yatırımdan hisse isteyen şahıs, isteği gerçekleşmeyince tehditler savurdu. Olayla ilgili beş kişi göz altına alınmış durumda.

Sputnik’in haberine nazaran, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde gerçekleşen olayda, S.A. isimli şahısın tavsiyesi üzerine kripto para satın alan L.A. yaptığı yatırımdan 130 bin dolar kar elde etmeyi başardı. Bunun üzerine L.A. karından 7 bin dolarlık kısmı S.A.’ya gönderdi. Lakin S.A bu parayı kâfi bulmayarak, L.A.’dan 30 bin dolar daha istedi. Daha sonra ikili buluşmaya karar verdi. Buluştukları yerde R.H. isimli şahıs, L.A.’ya silahını gösterdi ve L.A.’nın araca binmesini sağladı.

L.A.’yı götürdükleri yerde tehdit eden şüpheliler, S.A.’nın hesabına 10 bin dolar daha göndermesini sağladılar. Lakin şüpheliler bununla da yetinmeyerek, L.A.’nın meskenine gidip tehdit etmeye ve daha fazla para istemeye devam ettiler.

Olayın akabinde L.A. emniyet güçlerine haber vererek şikayetçi oldu. Beş kuşkulu polis tarafından yakalanarak göz altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir