Bitcoin (BTC) Balina Cüzdanları Kıymetli Ölçüde Düştü! İşte 3 Muhtemel Neden

Moskovski Capital’ın lideri, şu ana kadar 1.000 Bitcoin yahut daha fazlasını tutan cüzdan sayısının değerli ölçüde düştüğünü gösteren bir Glassnode grafiği paylaştı. Ona nazaran, bu düşüşün birkaç muhtemel nedeni var.

CEO Lex Moskovski, başkan kripto para ünitesinin kısa müddet evvel 56.000 dolar düzeyini geri kazanmasına karşın, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olan cüzdanların neden düşüyor olabileceğine ait görüşünü paylaştı.

Moskovski, bunun üç muhtemel nedenden kaynaklanabileceğine inanıyor: 1. daha büyük cüzdanların daha küçük cüzdanlara bölünmesi (saklama hizmeti sunan kimi platformların bu türlü bir zaruriliği bulunuyor), 2. kimi cüzdan bakiyelerinin olağan bir formda 1.000 BTC düzeyinin altına düşmesi 3. ve son olarak, BTC’lerini satan kripto para balinaları.

Coinbase Kurumlara Yardım Ediyor

Bitcoin’den nefret eden Peter Schiff’in oğlu Spencer da dahil olmak üzere birçok finans kurumu, 50.000 dolar düzeyinin altına düştüğü için Bitcoin (BTC) satın aldı. Bununla birlikte, yakın vakitte tüm portföyünü Bitcoin’e çevirmek için gümüş paylarını sattı.

Önde gelen kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase’de ise, büyük ölçülü (13.000 BTC) Bitcoin giriş ve çıkışları gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) 55.000 Dolardan Süreç Görüyor

Önder kripto para ünitesi Bitcoin, bugün erken saatlerde 57.700 dolara kadar yükseldi. Yayın saati itibariyle ise 55.925 dolar düzeyinden süreç görüyor. 

Whale Alert tarafından paylaşılan datalara nazaran, büyük ölçülerde Bitcoin büyük BTC sahipleri tarafından etkin olarak taşınıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir