Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Teşvik Ödemeleri Bu Hafta Sonu Başlayabilir

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, merakla beklenen teşvik ödemeleri hakkında konuştu. Perşembe günü yaptığı açıklamada Psaki, vatandaşların bir sonraki teşvik ödemelerini bu hafta sonu almaya başlayabileceklerini söyledi.

1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi, dün akşam Lider Joe Biden tarafından imzalandı. Tasarıya nazaran, ABD vatandaşları 1.400 dolara kadar ulaşan yardım paketleri alacaklar.

Aralık ayında yapılan teşvik paketi ödemeleri de, o periyot lider olan Trump’ın tasarıyı imzalamasından üç gün sonra yapılmaya başlanmıştı. Lakin ödemelerin hepsi tıpkı anda yapılmayacak. Banka bilgileri gelir yönetimine kayıtlı olan vatandaşlar, direkt hesaplarına yatırıldığı için ödemeleri daha erken alabilecekler. Öbür vatandaşlar ise, çek yahut ön ödemeli banka kartları yoluyla teşvik paketinden yararlanacaklar. 

Kripto Para Piyasası İçin Neden Değerli?

Geçtiğimiz sene de, Amerikan vatandaşlarına 1.200 dolara varan koronavirüs yardım ödemeleri yapılmıştı. Birçok vatandaş, bu ödemeleri kripto para borsalarına yatırdı. Datalar, teşvik ödemesi ile birebir tıpkı fiyatlarda borsa girişleri olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle teşvik paketi ödemeleri, kripto para topluluğunda bir yükseliş beklentisine neden oluyor. Ödemelerin piyasaya daha fazla dolar sürülerek yapılması ise, kripto para piyasası için bir öteki değerli boyut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir