JPMorgan, Yatırımcılara Yeni Bir Kripto Para Hizmeti Sunuyor

JPMorgan, müşterilerinin halka açık pay senetleri formunda kripto paraya yatırım yapabilmeleri için SEC’e müracaatta bulundu.

SEC’e başvuran tek şirket JPMorgan değil. Riot Blockchain, NVIDIA, AMD, TSMC, Intercontinental Exchange, CME Group, Overstock ve Silvergate de SEC’e bir dizi düzenleme talebiyle başvurmuş durumdalar.

JPM yapmış olduğu açıklamada, istenilen yatırımın Bitcoin (BTC) yahut rastgele bir spesifik bir varlığa bağlı olmadığını vurguladı:

“Kripto Para Yatırım Sepeti, kripto paralara daha fazla yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Bu esere dahil olmak kripto para ünitelerine direkt bir yatırım yapma manasına gelmemektedir. Eserin performansı Bitcoin yahut bir diğer kripto para ünitesinin performansı ile ilişkilendirilemez.”

Yapılandırılmış bu eserin varlığı, Wall Street müşterilerinin dolaylı da olsa kritpo para yatırım talebinin güçlendiğine işaret edebilir. Goldman Sachs’ın bir yöneticisi, katıldığı bir podcast’te, dijital varlığa talebin arttığını söz etti.

JPMorgan’ın bu eseri, şirketin müşterilerine Bitcoin ve öbür kripto para üniteleri ile ilgili çeşitli eğitimler vermesinden kısa bir müddet sonra geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir