Eski Beyaz Saray Bağlantı Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Açıklaması

Eski Beyaz Saray bağlantı yöneticisi ve Skybridge’in kurucu ortaklarından olan Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC) ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Scaramucci, açıklamasında Bitcoin harici öteki kripto paralar ile ilgilenmediğini, sırf Bitcoin’e odaklandığını tabir etti.

“Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) üzere kripto paralar ile ilgilenmiyorum. Şu sıra sadece Bitcoin’e odaklandım.”

Scaramucci, Bitcoin’in toplam piyasa bedeline de vurgu yaptı. Hususla ilgili niyetlerini paylaşan ünlü yatırımcı, şu kelamlar ile Bitcoin’i övdü:

“Bitcoin şu anda 12 yaşında ve karşısında onu liderliğini almaya çalışan 8300 farklı rakibi kelam konusu. Lakin Bitcoin tüm bunlara karşın tepede kalmayı sürdürüyor. Bu benim için gereğince güzel.”

Skybridge Bitcoin fonu da 4 Ocak 2021’de resmi olarak başlatıldı. Fonun başlatılmasından bu yana, Bitcoin’in kıymeti 30 bin dolar düzeylerinden 50 bin doların üzerine çıktı. Scaramucci’nin bu sebepler ile Bitcoin’i övmesi epeyce olağan gözükse de, övgülerinin tek sebebi bu değil. Scaramucci, günlük yatırımcıların da Bitcoin’e yönelmesi gerektiğini ve bunun için bilinçlendirilmeleri gerektiğini düşünüyor.

Scaramucci, tüm bu açıklamalarına karşın, altcoin‘lere de kapılarını büsbütün kapatmış değil. Gidişata nazaran ilerleyen devirlerde altcoin’lere de yatırım yapabileceğini belirtiyor.

“Umarım 12 ay yahut 18 ay sonra tekrar podcast’inize beni çağırırsınız ve ben de öbür kripto paralar konusunda tahminen farklı bir fikre sahip olabilirim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir