Merkeziyetsiz Borsa DODO, Hack Saldırısına Uğradı

Merkeziyetsiz DODO Borsası, hack saldırısının kurbanı oldu. Gelen bilgilere nazaran 2 milyon dolarlık bir vurgun gerçekleştirildi.

DODO takımı Twitter’dan gerçekleştirdiği açıklamada, yapılan taarruzun sadece Crowdpool’larını hedeflediğini duyurdu. DODO’nun V1 ve V2 havuzlarında bulunan likiditenin büyük çoğunluğunun inançta olduğu kaydedildi. Hacker’lar, sadece kullanıcılar tarafından oluşturan havuzlara taarruz gerçekleştirdiler.

DODO, yeni oluşturulan havuzları koruyabilmek isminde, havuz oluşturma portalını da devre dışı bıraktı. Takım artık, güvenlik ortağı ile birlikte kullanıcıların fonlarını kurtarmaya odaklanacak.

Bu DeFi saldırısı Meerkat Finance’in 31 milyon dolarlık bir hücuma uğramasından hayli kısa bir mühlet sonra gerçekleşti. DeFi platformlarına olan ataklar maalesef devam ediyor.

Daha evvel yapılan DeFi taarruzlarına bakıldığında, DODO’nun yaşadığı 2 milyon dolarlık kayıp, nispeten daha düşük bir ölçüsü temsil ediliyor. Platformun tokenının fiyatının sabit kaldığını da belirtmek gerekiyor.

Puzzle Venture’ın yönetici ortağı ve DODO’nun büyük bir yatırımcısı olan Jerry Zhou şunları söyledi:

“Bazı yatırımcıların bu atak sebebiyle DODO konusunda hayal kırıklığı yaşamalarını anlayabiliyorum. Lakin bu tip ıstırapların vakit zaman yaşandığını unutulmamalıdır. Bildiğim kadarıyla, fonların geri alınmasına yönelik büyük bir ilerleme kaydedildi ve uygun bir sonuç alınacağına inancım tam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir