FLR ve DFLR Airdrop’ları XRP Topluluğu İçin Ayrıntılı Bir Biçimde Açıklandı

XRP ekosistemini kapsayan açıklayıcı infografikleriyle tanınan Hırvat XRP meraklısı Dario Šuveljak, FLR ve DFLR airdrop’larını açıklamak için iki el kitabı yayınladı.

Šuveljak, iki airdrop ortasındaki farklılıkları paylaştı ve XRP/FLR ve FLR/DFLR oranlarını tam olarak belirtti. Artık, Flare blockchain token sahipleri için kaç DFLR token’ının dağıtılacağı açık.

DFLR Token’ları 1:172 Oranında Dağıtılacak

Šuveljak’ın (Twitter’da @stedas nicki’ni kullanıyor) paylaştığı infografiklere nazaran, tutulan her XRP için yanlışsız FLR talep oranı 1.0073 FLR’dir. XRP bakiyelerinin anlık imgesi (snapshot), 12 Aralık 2020’de Flare Networks grubu tarafından çekilmişti. Sonuç olarak, bu tarihten evvel Spark (FLR) token’larını talep eden her XRP sahibi, her token için 1.0073 FLR alacak. Dağıtım iki kademeli olarak düzenlenecek. FLR’nin birinci yüzde 15’i, anlık manzaradan sonra bir ay boyunca XRP sahiplerinin cüzdanlarına gidecek, geri kalan yüzde 85 ise önümüzdeki aylarda dağıtılacak.

Akabinde, Flare için birinci merkezi olmayan finansal protokol olan Flare Finance, kendi DFLR token airdrop‘unu düzenleyecek. Airdrop için FLR anlık imgesi, Flare Network’ün ana ağda başlatılmasından 30 gün sonra yahut Mayıs/Temmuz 2021’de gerçekleşecek.

DaoFlare (DFLR) tokenleri, Flare Finance idaresi tarafından alınan bakiyelerin bu anlık imajından 7-10 gün sonra FLR meraklılarına gidecek. DFLR ölçüsü, 1:172 oranına nazaran hesaplanacak.

Nasıl Getiri Sağlayacak?

Ayrıyeten XRP meraklıları için FXRP (başka bir Flare varlığı) ve FLR token’ları ile “getiri kazanmanın” temelleri açıklandı.

FLR sahipleri, onları FTSO üzere sinyal (oracle) sağlayıcılarına devrederek yararlanabilir. Ayrıyeten, XRP, LTC, DOGE ve BTC mükafatları kazanmak için FLR tokenleri F-varlıklar stake ekosisteminde stake edilebilir. FXRP sahipleri, F varlık basımı için FLR kazanabilecekler. Ayrıyeten, FXRP de devredilebilir. Bu manada FLR, XRP, DOGE ve non fungible token’larda yararlı mükafatlar sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir