Bilgilere Nazaran, Balinalar Süratle Bu Altcoin’i Biriktiriyor

Kripto para izleme platformu Santiment’ten gelen datalar, büyük oyuncuların sessizce Ethereum (ETH) biriktirdiğini ortaya koyuyor. En büyük ikinci kripto para ünitesi 30 günlük en düşük düzeyi olan 1.300 dolardan büyük bir sıçrama kaydetti.

Yeni bir tweet’inde Santiment, balinaların (10.000’den fazla ETH’ye sahip) sahip olduğu Ethereum arzının yüzdesinin 2017 boğa piyasasından bu yana görülmeyen bir düzeye ulaştığını söyledi:

“Ethereum bugün son 10 gün içinde birinci sefer 1.685 doların üzerine çıkarken, balinalar artık toplam arzın %68.6’sına sahip. Bu, Kasım 2017’den bu yana balinaların sahip olduğu en yüksek yüzde.”

Büyük balinalar Ethereum’un arzını artırırken Santiment, 10.000 yahut daha az ETH’ye sahip olan adreslerin yüzdesinin son üç ayda düştüğünü belirtiyor.

“Bu ortada 10 ila 10.000 ETH bulunduran cüzdan sayısı [Ağustos] 2017’den bu yana en düşük yüzdeye sahip.”

Platform, en büyük 10 Ethereum balinasının önder altcoin’i ele geçirdiğini söyleyerek tahlilini bir adım daha öteye taşıyor:

“Ethereum’un en büyük 10 borsa dışı balina cüzdanı, Temmuz 2016’dan bu yana en fazla ETH token arzını (16.86 milyon) elinde tutuyor. 1 Mart’ta, bu adresler ortasına bir günde 1.03 milyon token eklendi, bu 6 hafta içindeki en yüksek günlük sıçrama!”

Balinaların ETH’yi süratli bir formda biriktirmesiyle, kripto para analisti ve fenomeni Lark Davis, önder altcoin’in boğa döngüsünün bir sonraki ayağını ateşlemeye hazır olduğuna inanıyor.

“Ethereum hala hoş bir formda ilerliyor. Daha fazla hacim uygun olurdu lakin artık direncin üzerinde kapatıyoruz. Haftanın sonunda 2.000 dolar olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir