Ripple CEO’su, SEC Davasının Mümkün Sonuçları Hakkında Yeni Açıklamalarda Bulundu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, haber programı Axios on HBO’ya SEC davasının mümkün sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu. Garlignhouse, Ripple’ın menkul değer olarak sınıflandırılması sonucunda şirketin ortadan kalktığı bir durumda, XRP’nin süreç yapmaya devam edeceğini söyledi.

“Bir menkul değere sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP süreç yapmaya devam eder.”

Garlinghouse, XRP’nin bir menkul değer olabileceğini tez eden tek ülkenin ABD olduğunu da ekliyor.

Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul değer olarak sunmakla suçlayan bir dava ile sarsılmıştı.

Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği üzere, XRP’nin yasal statüsünü belirlemede mahkeme son kelam hakkına sahip olacak.

Bölümü Olumsuz Etkileyecek

Eski CEO Chris Larsen ile birlikte davalı olarak yer alan Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım aksiyonunun tüm bölümü olumsuz etkileyeceğini söylüyor:

“Bu yalnızca Ripple için makûs değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde genel manada kripto para alanı için berbattır ve bu girişimcilik faaliyetinin Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınmasına neden oluyor. Bunun kripto para sanayisi için katiyen olumsuz olduğunun işareti olduğunu düşünüyorum.”

Daha evvel de aktardığımız üzere Ripple, SEC ile yasal ezalara karşın ABD dışında 15 bankacılık ortağıyla mutabakat imzalamayı başarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir