John McAfee’den Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) Açıklaması

Dogecoin (DOGE) bir dolara mı gidiyor tartışmaları devam ederken, John McAfee, Dogecoin’i Elon Musk’tan evvel savunduğunu tez ediyor.

Dogecoin, ünlü isimlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Mark Cuban’ın Dallas Mavericks’i, DOGE ile ödeme alacaklarını duyurmuş ve kripto para dalı içerisinde gündem olmayı başarmıştı.

McAfee, Elon Musk’tan Evvel Dogecoin Önerdi

Tesla CEO’su Elon Musk ve Dogecoin ortasındaki “aşk hikayesi” artık tüm kripto para bölümünün yakından bildiği bir gerçek. Elon Musk Dogecoin’e olan dayanağını her geçen gün arttırmayı sürdürüyor. Kripto topluluğundaki kimi bireyler, Musk’ın bu dayanağının bir “trolleme” olduğunu tabir ediyorlar.

Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği takviye, daha çok ünlü ismin de Dogecoin’e olumlu bakmaya başlamasını sağladı. Bu isimler ortasında Snopp Dogg ve Yine Simmons üzere isimler yer alıyordu. John McAafe yaptığı açıklamada, Dogecoin’i Musk’tan çok daha evvel savunduğunu kaydetti.

McAfee yaptığı açıklamada, 2017 yılında kıymetli olduğuna inandığı kimi kripto paraları seçtiğini ve bunlar içerisinde Dogecoin’in de yer aldığını açıkladı. Şimdilerde ise Elon Musk tarafından tanınan hale getirildiğini kaydetti. McAfee, Dogecoin’in bedelli olduğunu ve söylenenlerin bilakis kıymetsiz bir kripto olmadığını yineledi.

Hatırlanacağı üzere McAfee, “pump and dump” yani varlığın bedelini şuurlu olarak manipüle edip, akabinde kar elde ettiği tezi ile federal yetkililer tarafından suçlanmıştı. Fakat McAfee atmış olduğu tweet içerisinde, bu türlü bir şey yapmadığını ve Dogecoin’in de bunu kanıtladığını öne sürdü.

Mark Cuban, Dogecoin Hakkında Konuştu

Mark Cuban da Dogecoin hakkın kelam alanlar ortasındaydı. Cuban, Dallas Mavericks’in Dogecoin kabul etmesiyle bir arada, 20 binden fazla Dogecoin aldıklarını ve böylece kendilerinin en büyük Dogecoin trader’ı olduğunu belirtti. Cuban Dogecoin’in katiyen bir dolara ulaşacağına inandığının da altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir