2018’deki Çöküşü Öngörmesiyle Tanınan Usta Trader, Bitcoin’i (BTC) Yükseltecek Temel Katalizörü Açıkladı

Kripto para bölümünde, Ocak 2018’deki büyük Bitcoin çöküşünü varsayım etmesiyle bilinen ve yaygın olarak takip edilen tecrübeli bir trader, Bitcoin’in boğa piyasasını besleyecek temel kilit faktörü açıkladı.

Peter Brandt, 435.100 takipçisine Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in öteki varlıklarla birlikte, kıymet kaydeden ABD doları karşısında gelişmeye devam edeceğine inandığını söyledi.

“ABD Doları DX_F’nin satın alma gücü devalüasyonu daha yeni başladı. Bu nedenle Bitcoin BTC, emlak, ABD pay senetleri ve emtialar, ABD doları cinsinden daha yüksek düzeylere ulaşmaya devam edecek.”

Kaynak: Daily Hodl

Brandt’ın bu son tahlili, ABD’nin 1.7 trilyon dolarlık teşvik paketinin senatodan geçmesinin çabucak akabinde geldi. Bitcoin boğası Anthony Pompliano da benzeri görüşleri paylaştı ve teşvik paketinin ABD doları ve Bitcoin üzerinde büyük bir tesiri olacağını söyledi.

“Doların satın alma gücü açısından istikrarlı olduğunu düşünmek büsbütün çılgınca. Dolanımdaki tüm doların %40’ı bu 1.9 trilyon dolardan 12 ay sonra yaratılacak… Satın alma gücü büyük ölçüde düştü. Dolar ile pay senetleri, gayrimenkuller, mallar, hizmetler, Bitcoin vb. ile karşılaştırın… ABD Senatosu, Bitcoin’in neden değerli ve pahalı olduğunu dünyaya yinelemeyi kabul etti.”

Kısa vadede Brandt, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yanlışsız ilerlediğine inanıyor.

“Önümüzdeki günlerde dikkatle izlenecek iki tablo. ES_F S & Ps ‘V’-genişletilmiş taban. Yeni doruklar yakın.

BTC’de aykırı baş ve omuz formasyonu var. Yeni doruklar yakın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir