Kraken CEO’su: Ripple (XRP), Kripto Para Borsaları İçin Büyük Bir Risk Taşıyor

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken’ın CEO’su Jesse Powell, Ripple (XRP) süreçlerinin durdurulmasıyla ilgili tenkitlere değindi.

Kraken CEO’su Jesse Powell, Ripple (XRP) hakkında konuştu. Blokzinciri şirketi Ripple‘ın Aralık ayı sonunda ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından dava edilmesinin akabinde token’ın borsalar için “büyük bir risk” oluşturduğunu argüman etti.

Powell ayrıyeten, yargıçların düzenleyici kurumlardan yana olma eğiliminde olduğunu tez ediyor:

“SEC’nin davasının yeterli niyetli olduğunu varsaymak zorundasınız. Yargıçlar kurumlardan yana olma eğilimindedir. XRP’nin bir menkul değer olduğu tespit edilirse SEC, borsaların bunu bilmesi gerektiğini söyleyecektir.”

Geçtiğimiz birkaç ayda, Coinbase ve Binance U.S. de dahil olmak üzere, neredeyse tüm büyük Amerika merkezli kripto para borsaları XRP süreçlerini durdurdu yahut delist etti.

Değerlemesinin 20 milyar dolara yakın olduğu bildirilen Kraken, Ocak ayı ortasında XRP süreçlerini askıya almıştı. Tekrar de XRP, ABD dışındaki birçok büyük kripto para borsasında hala yer alıyor.

Son Kelamı Mahkeme Söyleyecek

İngiltere merkezli varlık yöneticisi Tetragon, ön ihtiyati önlem talebinin bu haftanın başlarında bir Delaware Chancery Court hakimi tarafından reddedilmesinin akabinde, Ripple’daki payını geri alamadı.

Bununla birlikte SEC, XRP sahiplerinin dilekçesini reddederken, XRP’nin bir menkul değer olup olmadığını belirlemenin mahkemenin misyonu olduğunu belirtti. Kurum ayrıyeten, borsaların rotayı bilakis çevirme ihtimalinin de düşük olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir