Günün En Çok Kazandıran Kripto Para Ünitesi: 7 Mart

Investing.com datalarına nazaran, piyasa bedeli açısından en büyük birinci 25 kripto para ünitesi içerisinde son 24 saat içinde en fazla kazanım elde eden kripto para ünitesi %12.54 ile Aave (AAVE) oldu.

Önde gelen DeFi platformu, son 7 günde %20 paha kazandı. Dün 356 dolar düzeyinden süratle yükselmeye başlayan altcoin, bugün 417 dolara kadar ulaşarak epeyce âlâ bir performans sergiledi.

Böylelikle AAVE, Bitcoin’in sert düşüşü ile başlayan süreçteki kayıplarını değerli ölçüde geri almış oldu ve son 14 gündeki kaybını %8’e kadar düşürdü.

Aave (AAVE) Neden Yükseldi?

Önde gelen DeFi platformu, bugün piyasanın geri kalanı üzere hayli düzgün bir gün geçirdi. Bitcoin’in tekrar 50.000 dolar düzeyinin üzerine çıkmasıyla birlikte, birçok önde gelen altcoin kıymetli kazanımlar elde etti. Bunlardan biri ise, %9’ün üzerinde bir yükseliş kaydeden ve DeFi alanının bir öteki önde gelen projesi olan Uniswap (UNI) oldu. UNI bugün, 28 dolardan 31 dolara kadar yükseldi.

AAVE, 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi beklentisinin piyasaya getirdiği olumlu havadan yararlanmış görünüyor.

Bununla birlikte, AAVE CEO’su Stani Kulechov, Cuma günü kripto para teşebbüs şirketi Variant Fund’a ortak olarak katılacaklarını duyurmuştu.

Aave (AAVE) yayın saati itibariyle 409 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir