Data Tahlil Şirketine Nazaran, Balinalar Bu 3 Altcoin’i Biriktiriyor

Kripto para tahlil şirketi Santiment, kripto para balinalarının geçtiğimiz hafta hangi altcoin’leri biriktirdiğini ortaya koydu.

Piyasa şartlarına ait yeni bir raporunda Santiment, 3 Mart prestijiyle 100 ve üzerinde yearn.finance (YFI) token’ına sahip balina sayısının bir evvelki haftaya nazaran 64’ten 68’e yükseldiğini söyledi.

Santiment’e nazaran, oyun token’ı Enjin (ENJ) de balinaların ilgisi dahilinde bulunuyor. 1 milyondan fazla ENJ token’ına sahip cüzdan sayısı 84’ten 91’e yükseldi.

Santiment ayrıyeten, balinaların Crypto.com’un mahallî varlığı CRO’yu da kıymetli bir süratle biriktirdiğini bildirdi. 10.000’den fazla CRO bulunduran cüzdan sayısı %2.78 artışla 2.591’e yükseldi.

Şirket bilgileri, balinaların birtakım altcoin’lerden çıktığını da ortaya koyuyor. Bunlar ise, 2. katman ölçekleme tahlili Polygon (MATIC), sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) ve zincir dışı ölçeklendirme tahlili Raiden (RDN).

Şirket, MATIC’in azalan balina nüfusuna karşın, ENJ, Theta Fuel (TFUEL) ve XinFin (XDC) ile birlikte piyasanın birçoklarından, bilhassa de BTC’den daha âlâ performans gösterdiğini bildirdi.

Son vakitlerde birtakım altcoin’ler Bitcoin’i geride bırakıyor olsa da Santiment, balinalarının BTC arzını kıymetli ölçüde azalttığını ve bunun başkan kripto para ünitesi için büyük bir yükseliş manasına gelebileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir