Çin Merkezli Teknoloji Şirketi, 40 Milyon Dolar Kıymetinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

Kripto para ünitelerinin kurumsal olarak benimsenmesi, görünüşe nazaran Asya’ya da yayılıyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, 7 Mart tarihli basın açıklamasına nazaran, nakit rezervleriyle 22.1 milyon dolar pahasında Bitcoin ve 17.9 milyon dolar bedelinde ise Ethereum satın aldı. Meitu, bu tıp bir atılım yapan Hong Kong borsasına kayıtlı birinci şirket olma unvanını üstleniyor.

Bununla birlikte şirketin idare konseyi, kripto para ünitelerine 100 milyon dolara kadar yatırım yapmayı kabul etti.

456 milyondan fazla kullanıcıya sahip fotoğraf düzenleme uygulamasının sahibi olan Meitu, blokzinciri teknolojisinin yıkıcı gücünü internet ile karşılaştırıyor. 00’li yıllardaki taşınabilir internet ile karşılaştırarak, bölümün hala erken basamaklarından yer aldığına inanıyor

Meitu, Blokzincirine Girmek İstiyor

İdare konseyi, yatırım yapılan iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte daha fazla takdir görebileceğini düşünüyor.

“Uzun vadeli beklentilere karşın, genel olarak kripto para ünitesi fiyatları hala epey değişken ve bu nedenle Heyet şu anda en büyük iki kripto para ünitesine piyasa pahası olan Ether ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi ve Şura, uzun vadede hissedar bedelini artırması gerektiğine inanıyor.”

Bununla birlikte, Ethereum takviyeli merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) başlatarak blokzinciri sanayisine girmek istiyor:

“Şirket şu anda, Ethereum tabanlı dApp’lerin başlatılması ve potansiyel yatırımlar için uygun denizaşırı blokzinciri tabanlı projeleri belirleme de dahil, fakat bunlarla hudutlu olmamak üzere, blokzinciri teknolojilerini çeşitli denizaşırı işletmelerine entegre etmenin fizibilitesini kıymetlendiriyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir