Square Şirketinden Yeni Bir Hamle!

Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su olan Jack Dorsey’in bir blockchain ve Bitcoin destekçisi olduğu herkesin bildiği bir husus. Dorsey her fırsatta Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu olumlu açıklamaları ile tanınıyor.

Jack Dorsey’in şirketi olan Square, bir müzik dinleme platformu olan Tidal’in paylarının büyük bir kısmını satın alacağını duyurdu. Tidal platformunun sahipleri ortasında Jay-Z ve Beyonce üzere kıymetli isimler yer alıyor.

Dorsey, iki şirket ortasındaki muahedeyi Twitter üzerinden duyurdu. Dorsey yaptığı açıklamada, iş birliğinin son emelinin sanatkarları ve çalışmalarını desteklemek olduğunu kaydetti. Eserlerin satışından daha güzel bir entegrasyon maksadı ile çalışılıyor.

Yapılan bu muahede, birçok yeniliğe hamile olabilir. Örneğin NFT eserler, sanatkarların eserlerinin gerçekliğini doğrulamak ismine kullanılabilir.

Blockchain teknolojisinin Tidal platformunda kullanılması, Tidal’in işine yarayabilir. Platformun Apple Music ve Spotify’ın epeyce gerisinde kaldığı düşünüldüğünde, bu teknolojinin ortadaki farkı kapatmak için kullanılması da ihtimaller ortasında yer alıyor. Tidal, Apple Music ve Spotify’a göre sanatkarlara daha fazla gelir, kullanıcılara da daha âlâ bir ses kalitesi vaat etse de tekrar de aradığı popülerliğe şimdi ulaşabilmiş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir