PAID Network (PAID) Saldırısının Detayları Ortaya Çıkıyor

Bir DeFi platformu olan PAID Network (PAID), geçtiğimiz gün hacker’ların saldırısına uğramıştı. Hususla ilgili detaylar da gelmeye başladı.

Gerçekleşen atakta, bir bilgisayar korsanı PAID Network ağına girerek, 60 milyon PAID tokenı basmayı başardı. Hacker böylece, yaklaşık 3.16 milyon dolar kıymetindeki 2 binden fazla Ethereum ile kaçmayı başardı. Yapılan taarruzun akabinde PAID tokenın bedeli kıymetli bir biçimde azaldı.

PAID Network’ün ardında yer alan takım, sorunu çözmeye  ve token sahiplerinin kayıplarını telafi etmek için çalıştıklarını açıkladı. Grup ayrıyeten, yatırımcıların şuan varlıkla ilgili bir ticaret faaliyetinde bulunmamaları gerektiğini konusunda uyardı:

“Sorunu araştırıyoruz. Likiditeyi çektik ve yeni bir akıllı mukavele oluşturuyoruz. Böylece herkesin orjinal bakiyesini, hücumdan evvelki haline döndüreceğiz.

Akıllı kontratları tekrar yayınlamamız gerekeceğinden, topluluğumuzu şu anda token ile süreç yapmamaya davet ediyoruz. Bu nedenle bir sonraki güncellememizi beklemenizi rica ediyoruz. Ayrıyeten mevcut likiditenizi de Uniswap’ten çekmenizi tavsiye ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir