Mike Novogratz: Mark Cuban’ın Dogecoin (DOGE) Kararı Bir Kusur

Mike Novogratz, Mark Cuban’ın Dogecoin (DOGE) ile Dallas Mavericks biletleri ve eserleri alınmasını sağlayan atılımını eleştirdi. Novogratz’a nazaran bu bir kusur.

“Bana nazaran Mark Cuban bir yanılgı yapıyor. Bilet satın alabilmek için daha uygun yollar kelam konusu.”

Novogratz, Dogecoin’in çok da inançlı olmadığını düşünüyor. Ona nazaran Dogecoin, sonuç itibariyle bir “meme” parası olduğundan, yatırım yapmak için mantıklı bir seçenek değil.

Kripto para topluluğundaki birçok isim, mevzu hakkında çeşitli yorumlarda bulunurken, Novogratz’ın telaşlarını haklı bulan şahıslar de kelam konusu. Dogecoin’in yaratıcısı dahi, bu kriptonun bir “meme token” olduğunu belirtmişti. Lakin gelen datalar, Dogecoin kullanımının artmakta olduğunu gösteriyor. Swarm Analytics’e nazaran Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum‘un akabinde en çok bahsedilen kripto para olma özelliğini taşıyor.

Mark Cuban, Dogecoin’i bir ödeme aracı olarak benimseyen tek kişi değil. Bitpay de kısa bir müddet evvel Dogecoin’i desteklenen kripto para üniteleri listesine dahil etti. Ayrıyeten ATM operatörü CoinFlip de Bitcoin ATM’lerine Dogecoin dayanağı getirdiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir