Bitcoin (BTC), Altının Yerini Almaya Başladı!

Bloomberg’in hazırladığı yeni rapora nazaran, kurumsal firmalar Bitcoin’e (BTC) daha çok yatırım yapmaya başladılar. Bu yatırımlar, altın yatırımlarını değerli bir biçimde geçmeye başladı. Arzın artmasından dolayı Bitcoin’in kıymetinin 100 bin doları aşabileceği tabir ediliyor.

Bitcoin birçok kişi tarafından “dijital altın” olarak tabir ediliyor. Bitcoin’in altının yerini alacağı görüşü, kıymetli ölçüde tartışılmaya başlandı. Bilhassa pandemi sürecinin yarattığı kriz, bu fikrin daha da fazla pekişmesine neden oldu.

Bloomberg stratejistleri hazırladıkları raporda, bu kanıyı yine doğruladılar. Raporda, portföylerde altın yerine Bitcoin’in tercih edilmeye başlandığı tabir edildi.

Rapor, kurumsal yatırımcıların 2020 yılında Bitcoin benimsemesinde değerli yol kat ettiklerini vurguladı. Bunda pandemi sürecinin büyük bir tesirinin olduğu da söz edildi.

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir mi?

Raporda, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda dünya iktisadında daha faal bir pozisyonda olacağı da tabir edildi. Bitcoin’e artan talebin büyük ölçüde arttığını belirten rapor, bu sebeple Bitcoin‘in bir sonraki fiyat maksadının 100 bin dolar düzeyi olabileceğinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir