Az Bilinen Kripto Para Ünitesi, NFT Çılgınlığı Ortasında Yalnızca Bir Haftada %10.000 Arttı

Yatırımcıların radarının dışında kalan küçük hacimli bir altcoin, non-fungible token’lara (NFT’ler) yönelik süratle artan ilginin ortasında yedi günlük bir müddet içinde akıllara sakinlik veren karlar sağladı.

Non-Fungible Yearn (NFY), NFT’lerin ve merkezi olmayan finansmanın (DeFi) ayırt edici özelliklerinden yararlanan yeni bir kripto varlığı tipidir. Daily Hodl haberine nazaran NFY Finance, kullanıcıların kripto varlıklarını NFY kazanmak için çeşitli havuzlarda paylaşmalarına müsaade verirken, birebir vakitte kendisini klâsik DeFi stake platformlarından ayırmayı hedefliyor.

“NFY platformu, bir hesabın makul bir stake’e bağlanması yerine, bir NFT’nin bir steke’in haklarını temsil ettiği bir ekosistem yaratır… Süreç, öbür rastgele bir stake etme platformuyla birebir olacaktır. Temel fark, bir kullanıcı kripto para ünitesini yatırdığında, bir NFT’nin basılması ve bu NFT’nin içinde stake’in detaylarının depolanmasıdır.”

Proje, 31 dolar civarında süreç yaparken analist Tyler Swope’un dikkatini çekti. Swope, bir görüntüde projenin nasıl geniş bir fırsat yelpazesine kapıları açtığını anlattı:

“Bir NFT aracılığıyla stake edilmiş token’larınızı ve gelecekteki getirinizi takas edebilirsiniz. Temel olarak, getiri sağlayan DeFi likidite havuzlarını NFT’lere dönüştürerek, bu mevzuda hiçbir şey bilmeyen yahut kendi başına tarım yapmak isteyen kişi için evvelden pişirilmiş ve kullanıma hazır NFT’ler üzere pek çok mümkünlük yaratır; oyuncu NFT’leri, yarar sağlayan sanat yapıtları ve çok daha fazlası.”

NFY, 27 Şubat’ta 5,95 dolardan tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 604 dolara yükseldikten sonra NFT heyecanını yepisyeni bir düzeye taşıdı ve bir hafta içinde %10.000’in üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Piyasa bedeli de birebir müddet içinde yaklaşık 356.000 dolardan 37 milyon dolara yükseldi.

CoinGecko’ya nazaran kripto para ünitesi yazının yazıldığı sırada 324 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir