Bu 4 Altcoin Piyasadan Daha Güzel Performans Gösterirken, Balinalar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Hazırlanıyor

Piyasa şartlarına ait yeni bir raporda, kripto tahlil firması Santiment, büyük Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahiplerinin kendilerini bir ralli için hazırladıklarını söylüyor.

Santiment, 1000 yahut daha fazla Bitcoin tutan bireylerin BTC pazarının daha büyük bir hissesine hakim olduğunu söylüyor ve bu da balinaların üst hakikat güçlü bir dönüşü tetiklemenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

“Bitcoin’in en büyük sahipleri (1.000+ BTC) 8 Şubat’ta (54 haftanın en yüksek seviyesi) %43.29’a sahip olduktan sonra şu anda toplam arzın %42.56’sını elinde tutuyor. %43’ün üzerinde bir geri dönüş, balinaların diğer bir ralliyi beslemek istediğinin bir göstergesi olacak.”

Santiment’e nazaran balinalar ayrıyeten Ethereum’un da kıymetli bir kısmını tutuyor: “Ethereum‘un en âlâ 10 borsa dışı balina adresi, Temmuz 2016’dan bu yana en fazla ETH token arzını (16.86M) elinde tutuyor. 1 Mart’ta, bu adresler ortasına tek günlük 1.03M token eklendi. 6 haftada en yüksek günlük sıçrama!”

Balinalar yeni tepelere giden yolu açmak için bir ve iki numaralı kripto para ünitesine hazırlanıyor üzere görünse de, Santiment datalarına nazaran; Polygon (MATIC), blockchain oyun parası Enjin (ENJ), Theta blockchain yönetişim token’ı Theta Fuel (TFUEL) ve XinFin (XDC) üzere kripto paralar, başta BTC olmak üzere öteki tüm kripto para ünitelerinden daha uygun performans gösteriyor.

“Bitcoin’in oynaklığı devam ederken (dün kısaca yaptığı gibi) tekrar 50.000 doları aşmaya çalışırken, altcoin’ler çoğunlukla bir numaralı kripto para ünitesinden kazanıyor. MATIC, ENJ, TFUEL ve XDCE, temelleri oluşturan birkaç projeden biri.”

Son vakitlerde Santiment, Şubat ayı için en süratli büyüyen Ethereum tabanlı projeleri de açıkladı. Sırasıyla:

  1. Gnosis (GNO)
  2. Status (SNT)
  3. Decentraland (MANA)
  4. UMA Protocol (UMA)
  5. Chainlink (LINK)
  6. Skale Network (SKL)
  7. MakerDAO (MKR)
  8. Ocean Protocol (OCEAN)
  9. Golem Project (GLM)
  10. Santiment Network Token (SAN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir