BitGo, Wall Street Devlerine Hizmet Verebilecek!

En saygın aracı kurumlarından olan BitGo, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) lisans almayı başardı. Alınan bu lisans ile birlikte Wall Street Devleri, BitGo’nun hizmetlerinden faydalanabilecek.

30 milyar dolarlık fonu yöneten BitGo, aldığı lisansla birlikte, bu ölçüsü değerli ölçüde arttırabilir. Lisansın alınması epey kıymetli sonuçları da beraberinde getiriyor. Artık Wall Street devleri Bitcoin (BTC) ve öteki kripto para ünitelerine yatırım gerçekleştirirken, BitGo’nun hizmetlerinden yararlanabilecek. 2013 yılında faaliyete başlayan BitGo, en değerli aracı kurumlardan bir tanesi olarak görülüyor.

Bundan evvel BitGo, sadece makul bölgelerde faaliyet gösterebiliyordu. Elinde Güney Dakota’dan aldığı bir lisans olan şirket, Wall Street devlerine hizmet veremez durumdaydı. Fakat BitGo alınan bu lisansla bir arada, Wall Street devlerine de hizmet verebilecek.

BitGo’nun CCO’su olarak vazife yapan Jeff Horowitz, aldıkları bu lisans ile birlikte, kurumsal devlere de kapılarını açtıklarını belirtti. Ayrıyeten müşterilerden de bu süreçte büyük dayanak gördüklerini tabir eden Horowitz, müşterilerin kim olduğu sorusunu ise cevapsız bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir