Ünlü Bitcoin Boğası, Yıl Sonu İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Amacını Değerli Ölçüde Artırdı

Kripto para idaresi firması Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin fiyat maksadını kıymetli ölçüde artırdı.

Bir Bloomberg Technology röportajında ​​Novogratz, büyük ve kurumsal yatırımcıların başkan kripto para ünitesine artan ilgisine şahit olduğunu söylüyor:

“Bir küme yatırımcının birbiri gerisine geldiğini görmeye başladık. Bunlar Square, MicroStrategy ve Tesla üzere şirketlerdi. Mass Financial ve başkaları üzere sigorta şirketleriydi. Yüksek net bedele sahip bireyler ve ETF’lerdi.

Aniden, Bitcoin satın almanın biraz saçma yahut riskli olduğu bir dünyadan, portföyünüzün bir kısmının merkez bankalarının para basan dünyasında bulunmasının riskli olduğu bir dünyaya geldik.”

Daha fazla kurum başkan kripto para ünitesini benimsedikçe, Bitcoin boğası BTC’nin fiyatının iki katından fazla olacağını ve 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını varsayım ediyor:

“Bu 50.000 dolarlık alanda biraz konsolide olacağız üzere görünüyor. 42.000 dolar ile 60.000 dolar ortasında sıkıştık ancak bundan sonra 100.000 dolara yanlışsız sıçrayacağını düşünüyorum. Yıl sonuna kadar 100.000 dolar olması beni hiç şaşırtmaz.”

Kasım 2020’de Novogratz, Bitcoin’in evvel 20.000 dolara, akabinde da 65.000 dolara ulaşacağını varsayım etmişti. Bitcoin savunucusunun bu yeni kestirimi, yayın saati itibariyle 50.000 dolar düzeyinden süreç gören Bitcoin’in %100 oranında artabileceğini öngörüyor.

Novogratz, yaşlı yatırımcıların da yakında Bitcoin ihtilaline katılacaklarına inandığını ekliyor:

“Bu beni şaşırtıyor. Kasım ayında ne etapta olduğumuzu biliyoruz, şu an olan benimsenme şok edici ve bu türlü düşünen yalnızca ben değilim. Etrafıma bakıyorum, her yerde yeni projeler görüyorum, varlık idaresi işleri için eserler çıkaracak bankalar… Amerika’daki her büyük banka bir varlık idaresi eseri üzerinde çalışıyor ve bu yüzden baby boomers’a* düşündüğümden daha erken gireceğiz.”

*Baby Boomers: 1946-1963 yılları ortasında doğan jenerasyonu temsil ediyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir