The Graph (GRT) Binance Smart Chain Takviyesi Ekliyor

The Graph Web3 protokolü, şu anda en çok tartışılan projelerden biri olan Binance Smart Chain için indeksleme ve sorgulama ekliyor.

Web3 ekosistemi için indeksleme ve sorgulama protokolü olan Graph, Binance Smart Chain için dayanak ekledi. Binance, bugün erken saatlerde blogu aracılığıyla bunu duyurdu.

Binance’e ilişkin olan zincir artık protokole entegre edilmiştir ve geliştiricilerin Uygulama Programlama Arayüzleri oluşturmasına imkan tanır. Alt grafikler (subgraph) olarak isimlendirilen bu API’ler, belli bir ağdaki bilgileri indekslemek ve sorgulamak için kullanılabilir. Bunların yaratıcıları daha sonra bir fiyat kazanır. Graph’ın teşvik sistemi, mahallî token’ı GRT ile mümkün kılınmıştır.

Zincir üzerindeki ve zincir dışı dataların aranması çok vakit alabilir. The Graph, blok zincirleri için bir data arama motoru vazifesi görerek projelerin birlikte çalışabilirliğe gerçek ilerlemesine yardımcı olur. En âlâ dereceli subgraph’lar, Uniswap, Aave ve Synthetix dahil olmak üzere Web3’ün temel projelerinin birden fazla tarafından kullanılmaktadır.

Ethereum takviyesiyle piyasaya sürüldükten sonra The Graph kısa müddet evvel Polkadot, NEAR, Solana ve Celo’ya hakikat çalışmalarını genişletti. O sırada grup Bitcoin, Cosmos, Avalanche, Binance Smart Chain ve Flow’u entegre etmeyi düşündüğünü doğruladı. Binance Smart Chain aslında eklendiğinden, sırada başka projeler var demek hakikat olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir