PayPal, Kripto Paralar İçin Yeni Bir Adım Daha Attı

PayPal, 2020’de BitGo’yu satın almaya çalıştıktan sonra artık Curv’ü satın alarak kripto para ünitelerine ilgi göstermeye devam ediyor.

PayPal’ın İsrailli bir kripto para saklama firması olan Curv’ü 200 milyon – 500 milyon dolar karşılığında satın aldığı bildiriliyor. Curv, Coinbase Ventures ve DGC’den fon topladı ve Compound protokolüyle entegre oldu. PayPal, muahedenin görünüşte başarısız olmasından evvel geçen yıl BitGo firmasını satın almakla ilgilendiğini belirtti. PayPal’ın Curv kripto para saklama firmasını satın aldığı ve ödenen fiyatın 200 ila 500 milyon dolar ortasında değiştiği bildiriliyor.

PayPal Kripto Para Dünyasına Daha Çok Giriyor

Curv’ü satın alması PayPal’ın kripto para ünitelerine olan ilgisini gösteren bir dizi hareketin en sonuncusu. Ödeme devi, 2020’nin 4. çeyreğinde kripto para alımlarını mümkün kıldı ve öngörülemeyen talep nedeniyle satın alma limitlerini Kasım ayında 10.000 dolardan 15.000 dolara yükseltti. PayPal geçtiğimiz günlerde 2021’de Birleşik Krallık ve Venmo kullanıcılarına kripto para alım satımını genişleteceğini duyurdu.

PayPal’ın kripto para adımı, kullanıcıların özel anahtarları üzerinde hiçbir denetime sahip olmadığı bir halde sonlu kaldı. Şirketin dijital varlıkların depolanmasını yöneten bir nezaret firması olan Curv’ü nasıl kullanacağını görmek herkes için değişik olacak. Curv, yatırımcılar ortasında Coinbase Ventures ve Digital Currency Group ile Bitcoin için kurumsal talebi karşılamaya devam etmek maksadıyla geçen yıl 23 milyon dolar topladı. Büyük DeFi protokolü Compound, geçen yıl Curv’ü de entegre ederek PayPal’ın yeni satın alımını kripto parada önemli bir oyuncu haline getirdi.

Curv Haberleri Kazara CRV’yi Yükseltti

Satın alma haberi kripto para topluluğunda heyecanla karşılandı. Aslında, kimi yatırımcılar çabukla yanlış kripto parayı satın almış üzere görünüyor, zira ilgisiz CRV token’ı duyurunun akabinde bir fiyat artışı gördü.

Curv DAO belirteci (CRV) haberin gelmesinin akabinde %24 arttı. Durum, Elon Musk’ın takipçilerine özel iletileşme uygulaması Signal’i kullanmalarını söylemesinden sonra meydana gelen son Signal Advance pay senedi yükselişini anımsattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir