Binance Coin (BNB) Boğa Koşusuna Hazır mı? Analiste Nazaran 500 Dolar Düzeyine Çıkabilir

Binance Coin (BNB), Bitcoin’in (BTC) altına yaptığını Ethereum’a (ETH) yapabilecek mi? Birçok yatırımcının başında bu soru var: Daha uygun bir alternatif olarak hareket ederek piyasa pahasını yükseltebilir mi?

Binance kripto para borsasının kurucusu/CEO’su Changpeng Zhao, 28 Şubat’ta Binance Smart Chain’i; Vitalik Buterin’in açık kaynaklı blok zinciri Ethereum’una karşı koyan bir tweet flood’unda övdü.

Zhao, Ethereum ağının “yük ile başa çıkamadığı” için kapanmak zorunda kalan Friendster ve MySpace üzere eski toplumsal medya platformlarıyla karşılaştırdı. Ethereum’un bir ağ olarak büyüdüğünü, fakat hizmetlerinin yavaş ve kıymetli olmaya devam ettiğini belirtti. Buna karşılık, akıllı kontrat fonksiyonlarına sahip merkezi bir blok zinciri protokolü olan Binance Smart Chain (BSC), daha düşük bir fiyat karşılığında daha fazla süreci gerçekleştirebilir.

CZ, “BSC bir ETH katili değil” diye tweet attı:

“ETH’den öğrenilenlerle oluşturuldu ve bir temel sorunu, yüksek fiyatları çözmeye yardımcı olmaya çalışıyor. O formda tasarlanmamıştı ya da en azından bana o denli sunulmamıştı.”

Zhao’nun Ethereum’a yönelttiği tenkitler, kripto para topluluğunda epey ses getirdi. Anonim bir analist, Binance ekosisteminin mahallî token’ı BNB’nin yatırımcılar tarafından tercih edilmesiyle bir arada şu andan itibaren kıymetinin neredeyse iki katı olan 500 dolara çıkabileceğini söyledi ve bunun için 5 neden öne sürdü:

Boğa Sinyalleri

BNB, yeni ortaya çıkan blok zinciri projeleri için bir kitle fonlaması platformu, faiz getirici havuzlar ve iki başka blok zinciri (bunlardan biri BSC) dahil olmak üzere tüm Binance platformlarında fiili bir para ünitesi sunar. Yatırımcılar, kelam konusu Binance hizmetleri için indirimli fiyatlar ödemek için BNB kullanıyor. Bu ortada, token’ları Binance borsasında listelemek isteyen projeler de firmaya BNB üzerinden ödeme yapabilir.

Genel olarak, Binance ekosisteminin büyümesi, mahallî kripto para ünitesi BNB’nin daha fazla benimsenmesi manasına geliyor. Bu ortada, şirket her çeyrekte BNB gelirinin yüzde 20’sini yakarak artan talebe karşı kıtlık sağlıyordu. Ancak Mart 2019’da Binance, teknik incelemesini hazinedeki BNB’nin “hacimlere” nazaran yakılması halinde değiştirdi. Hazineleri donmuş ve dolanımda olan 32 milyon ve 16,5 milyon BNB’ye sahiptir. Çoğu kişi için BSC, Ethereum’un statükosuna direkt meydan okuduğu için bir BNB için bir boğa katalizörüdür.

Pekala analistin bahsettiği 5 değerli neden nedir? Gelin birlikte bakalım:

  • En yeterli borsanın kripto para ünitesi.
  • “Merkezi” pazarlama, ademi merkeziyetçilerden daha güçlüdür.
  • Daha az fiyat / daha süratli süreçler.
  • Daha süratli büyüme.
  • Daha fazla seçenek.

Analiste nazaran şu anda BNB, limit olarak ETH’den 4,6 kat daha küçük olsa da büyüme potansiyeli var. Analist şu tabirleri kullandı:

“Sözlerimi not edin: Tüm temeller ve piyasa şartlarıyla birlikte BNB en az 500 dolara ulaşılabilir.”

BNB, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap datalarına nazaran 251 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir