Ripple (XRP) Ortağı MoneyGram’ın Başı Sıkıntıdan Kurtulmuyor! Dava Açıldı

MoneyGram, hissedarları Ripple ve XRP ile paydaşlığı hakkındaki aldatıcı sözler kullandığı nedeniyle büyük bir hukuk firması tarafından dava edildi.

Üst seviye hukuk ofislerinden Rosen Hukuk Bürosu’nun hukuk takımı, Ripple ile paydaşlığı ve şirketin ODL ve XRP kullanımı hakkındaki aldatıcı beyanları nedeniyle ödeme devine karşı bir dava açtı.

Yatırımcılarını Yanılttığı Argümanı

Ödeme devi MoneyGram’ın yatırımcılarını Ripple ve XRP konusunda yanılttığı argüman ediliyor. Basın açıklamasında, şirketin hissedarları ismine MoneyGram aleyhine dava açtığı ve küme davasının devam ettiği periyotta rastgele bir pay satın alırlarsa tazminat alabilecekleri belirtiliyor.

Davayı açmanın nedeni ise MoneyGram’ın Ripple‘ın On-Demand Liquidity (ODL) eserini ve Ripple’ın XRP token’ını global para transferi yapmak için kullanmasını sağlayan aldatıcı sözleriydi. Avukatlar ayrıyeten MoneyGram’ın yatırımcılarına XRP‘nin kayıtsız bir menkul değer olduğunu (SEC argümanlarına göre) açıklamadığını, aksi takdirde Ripple’den aldığı fondaki aslan hissesini kaybedeceğini belirtti.

MoneyGram’ın geçtiğimiz günlerde de Ripple ile iştirakini askıya almasından dolayı maddi zorluk yaşadığı argüman edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir