Cardano (ADA) İçin Beklenen Mary Yükseltmesi Gerçekleşti! Kripto Para Meraklılarını Ne Bekliyor?

Kripto para topluluğunda uzun vakittir beklenen Cardano (ADA) Mary Hardfork’u, ana ağda hayata geçirildi.

Cardano ‘Mary’ güncellemesi 00.44 itibariyle Cardano ana ağına muvaffakiyetle uygulandı.

Cardano (ADA) Mary Hardfork Combinator (HFC) aktifliği, 251 numaralı epouch lansmanıyla Cardano ana ağına çoklu varlık özelliği sundu. Cardano, geçmiş ve bugünkü yükseltmeler için Hardfork Combinator (HFC) yaklaşımını kullandı. HFC yaklaşımı, protokollerin rastgele bir sistem kesintisi yahut yine başlatma olmadan birleştirilmesine müsaade verir. Çoklukla, bir hardfork, evvelki protokolün vefatıyla sonuçlanır. Lakin, HFC ile Cardano, Mary protokolü içinde Byron ve Shelley bloklarını da tutacak.

ADA token’ını çalıştıran Cardano blockchain, bugün hardfork’u ile çok varlıklı bir zincir haline geldi. “Mary” isimli hardfork, kullanıcıların tıpkı ADA’nın yaptığı üzere Cardano’da lokal olarak çalışan token’lar oluşturmasına müsaade verecek. Cardano’nun gerisindeki şirket olan IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, hardfork’u önizleyen bir görüntü güncellemesinde hareketi “tarihi” olarak nitelendirmişti.

Bahisle alakalı açıklama yapan @InputOutputHK hesabı, şu tabirleri kullandı:

“ADA ile heyecan verici yeni bir çoklu varlık devrinin başlangıcına beğenilen geldiniz. Devam eden sunumunda kıymetli bir kilometre taşı olan bu güncelleme, lokal token fonksiyonelliğinin ve çoklu varlık dayanağının temel #Goguen özelliklerini tanıtıyor. #Cardano için kıymetli bir yapı taşı ve heyecan verici yeni kullanım durumlarının temellerini oluşturuyor. ADA sahipleri bugün yeni bir #Daedalus Flight sürümünü indirebilir yahut yeni özellikleri denetim etmek için en son #Yoroi’yi kullanabilir. Son testten sonra, tam Cardano token kayıt entegrasyonları ile yeni bir Daedalus gelecek.”

Kullanıcıları ve Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Mary, Cardano için çok değerli bir yükseltme ve lokal token’ların ve çok varlıklı defterin kullanılabilirliği aracılığıyla yeni özellikler ve fonksiyonlar sunuyor. Cardano protokolü kıymetli bir değişim ve büyüme periyodundan geçiyor ve Mary hardfork’u bu değişiklikleri kolaylaştıracak.

Mary’nin tüm bileşenlerinin meyve vermeye başlaması biraz vakit alacak olsa da Cardano protokolü için değişikliğe atılan değerli bir adımı temsil ediyor. Birinci odak alanları, bir Cardano token kaydı oluşturmak ve Daedalus Flight 167’nin yeni sürümlerini yayınlamak olacak. Daedalus, mahallî token’ların kolay oluşturulması ve dağıtımı için kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir token üreteci içerecek.

Kullanıcılar bu güncelleme ile NFT oluşturup, platform üzerinde süreç yapabilecekler. Mary güncellemesinin temel emelinin Cardano’nun Ethereum ağı üzere, çok varlıklı bir ağa dönüştürülmesi. Kullanıcılar bu güncelleme ile birlikte akıllı kontratlara gerek kalmadan token’lar ile süreç yapma fırsatına sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir