Playstation 5, Ethereum Madenciliği İçin Kullanılıyor

Dünyaca ünlü oyun konsolu Sony Playstation 5, artık Ethereum (ETH) madenciliği için kullanılabilir durumda.

Gizchina’nın raporuna nazaran, Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5, en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum’un madenciliği için, başarılı bir biçimde uyarlanmış durumda.

Oyun konsolları hayli güçlü sistemlere sahip olmasına rağmen aygıt içerisinde yer alan sınırlamalar nedeniyle kripto para madenciliği yapılması imkansız durumdaydı. Lakin bu Çinli madenciler için bir mani teşkil etmedi. Argümana nazaran Ethereum madenciliği için Playstation 5 hacklenmiş durumda.

İnternet üzerinde dolaşan bir ekran imgesi, bu argümanların ortaya atılmasına neden oldu. Ekran manzarasına nazaran Playstation 5’i madencilik için çalıştıran kişi, 211 watt elektrik tüketimi ile saniyede 98.76 (MH/s) hashrate elde etmeyi başardı.

CryptoCompare’nin datalarına bakıldığında, bu hashrate oranı ile birlikte, haftada 46.59 dolar kazanılabilir. Playstation 5’in fiyatının 499 dolar olduğunu belirtmekte yarar var.

Ethereum madenciliği ile ilgili geçtiğimiz günlerde değerli bir gelişme daha yaşandı. NVIDIA, Ethereum madenciliği için yeni geliştirilen bir eser duyurdu. Ek olarak RTX 3060’ın da hash oranı düşürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir