NFT Çılgınlığı Devam Ediyor! Pokemon Kartları Kutu Açılış Anları NFT’ye Dönüştürüldü ve Tamamı Satıldı!

Youtuber Logan Paul, yirmi yıllık Pokemon kartlarının açık artırmasıyla bir arada NFT çılgınlığında farklı bir olaya daha imza atmış oldu. Bir vakitlerin tanınan oyun kartlarının kutu açılışını Youtube’da yayınlayan Paul, görüntüdeki değerli anları NFT’ye çevirerek satışa sundu. Ve bütün NFT’ler tükendi!

İnternet ünlüsü Paul, NFT satışlarına farklı bir boyut kazandırdı. Bilindiği üzere son vakitlerde önemli bir NFT (non fungible token) çılgınlığı var. Aslında NFT’ler mantıklı istikametinden bakıldığı vakit bilhassa de pandemi sürecinde sanatkarlar için epeyce yararlı bir alan. Ancak kimi vakit bu türlü çılgınlıklara da sahne olmasıyla dikkat çekiyor.

Paul, bu bedelli Pokemon kartlarını evvelki gün düzenlediği bir canlı yayında açık artırmaya çıkardı ve kutu açılımını gerçekleştirdi. Paul, canlı yayının kıymetli noktalarını yeni NFT’lere dönüştürdü. Bu değerli anlar tükendi!

Mevzuyla alakalı olarak kripto para topluluğunda da birçok tartışma döndü. Bir kullanıcı şu tabirleri kullandı:

“NFT alanı bir balon olmamalı, lakin bunun üzere aktiviteler bu anlatıyı değiştirebilir.”

Bunun dışında NFT’lerin bilhassa sanatkarlar için âlâ olduğu tabir ediliyor: “Influencer’lar her yerde para kazanıyor (sadece NFT ile değil). NFT alanının sanatkarlara büyük bir formda yardımcı olduğunu düşünüyorum. Son vakitlerde parasız kaldıklarını belirten çok sayıda sanatçı gördüm.”

Siz bu NFT çılgınlığı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir