New York Başsavcısı, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para yatırımcılarına, Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile ihtarlarda bulundu.

Letitia James, yapmış olduğu açıklamada, kripto paraların risklerine dikkat çekti. James’e nazaran, dijital varlıklara yatırım yapmak pek ihtiyatlı bir seçenek değil.

James’in yayınladığı bu tweet, New York Başsavcılığı Ofisi’nin, kripto para konusunda kullanıcıları uyarmasının çabucak akabinde geldi.

New York Başsavcısı bahisle ilgili şu sözleri kullandı:

DİJİTAL PARA ÜNİTELERİNE YATIRIM YAPMANIN BÜYÜK RİSKLERİ KELAM MEVZUSUDUR. bU NEDENLE TÜM NEW YORK’LULARI VE ÜLKE ÇAPINDAKİ TÜM YATIRIMCILARI BU İSTİKRARSIZ PAZARA YATIRIM YAPMANIN İNANÇLI OLMADIĞINI VE YIKICI KAYIPLARA NEDEN OLABİLECEĞİ KONUSUNDA UYARIYORUM.

kripto para ticaretini kolaylaştıran tüm kuruluşları uyarıyoruz. kurallara uymayacak olursanız, operasyonlarınızı durdurma konusunda tereddüt etmeyeceğiz.

James’in bu yorumları, açıkça Tether ve Bitfinex üzere kripto para şirketlerine gönderme içeriyordu. Geçtiğimiz günlerde Tether ve Bitfinex, para cezası ödeyerek muahede yoluna gitmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir