Mart Bitcoin (BTC) İçin Yükseliş Ayı Olacak mı?

Uzmanlar ve kripto para ünitesi analistleri, geçmişte yılın bu vaktinde güç vakitler geçirdiği için Bitcoin’in (BTC) Mart ayında nasıl performans göstereceği konusunda temkinli davranıyor.

Bitcoin fiyatı, önümüzdeki ay 44.000 dolar düzeyinde takviyesi sürdürmek istiyor. Bitcoin’in fiyatı hafta sonu 45.000 doların üzerine çıkmadan evvel fiyatta değerli bir düşüş gördü. Kimi analistler, daha fazla madencinin satış yaptığını ve bunun da son düşüşe neden olduğunu belirtiyor.

Bu bir ikaz nedeni üzere görünse de, uzun vadede BTC yükselişe geçebilir. Glassnode’a nazaran, Bitcoin Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) “tam bir sıfırlama” gördü, bu da kar almanın azalmış olabileceği ve uzun vadeli yatırımcıların elde tutmaya çalışacağı manasına geliyor.

Decentrader kurucu ortağı Philip Swift, SOPR düşüşünün piyasanın gelecekteki sıhhati için bir ölçü olarak düşünülmeye kıymet olduğunu belirtti. Bunun kripto piyasasında muhtemelen yükseliş noktası olduğuna inanıyor, bilhassa de geçen haftanın fonlama oranlarıyla irtibatlı olarak, bunu tarihi olarak bir fiyat artışı takip ediyor. Swift, şu sözleri kullandı:

“Harcanan Çıktı Kar Oranı (SOPR) artık sıfırlandı (grafikte yeşil), bu da satış yapan cüzdanların artık ziyanla satış yaptığı manasına geliyor. Bu, boğa piyasasında güçlü bir ‘dipten satın al’ sinyalidir. Bu, sıfırlanan türev fonların yanı sıra yükselişe geçiyor.”

Mart Ayı Bitcoin İçin Düşüş Vakti

Bununla birlikte, birçok trader, Bitcoin‘in bu ay nereye gidebileceği konusunda temkinli davranıyor. Tarihi olarak BTC yılın bu vakti güç kazanıp bunu sürdürmekte zorlandı. Geçen yıl Mart ayında Bitcoin, yıl boyunca bedelini geri kazanmadan evvel fiyatta çok önemli bir düşüş gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir