Varlık İdare Devi Stone Ridge, Bitcoin’i (BTC) Portföyüne Eklemeyi Planlıyor

Menkul değerler yöneticisi Stone Ridge, 13 Milyar dolarlık alternatif yatırım fonuna (AUM) Bitcoin (BTC) ekleyecek.

New York merkezli Stone Ridge, ABD Menkul Değerler Komisyonu’na (SEC) alternatif yatırım fonuna Bitcoin almak için müracaatta bulundu.

-SEC’e yapılan müracaata nazaran, ekleme 26 Nisan 2021’de geçerli olacak. Bu firmanın Bitcoin alımına mahzur oluşturmuyor.

-Başvuru, Stone Ridge’e Bitcoin futures kontratları koymasına imkan tanıyor. Kontratlar yatırımcıların muhakkak fiyatlar üzerinden satış buyruğu koyacaklarını garanti ediyor.

-Wall Street firması, BTC’lerini kripto para havuzunda tutmayı planlıyor.

-SkyBridge Capital2dan Anthony Scaramucci, Bitcoin’in fonlar için kıymetli olduğunu ve öbür fonların da alım yapacağını söyledi.

-2012’den beri Stone Ridge, akredite olmuş yatırımcılara teklifler sunuyor ve idaresinde 13 milyar dolarlık fon topladı.

-Stone Ridge’in Bitcoin’le alakalı irtibatları var. Forbes’un haberine nazaran çalışanlar yıllar öncesinden Bitcoin alımı yaptılar.

-Fonlarını tutmada zorluk çeken firma, 2017’de New York Dijital Yatırım Kümesini bulmuştu. Şu an 6 milyar dolarlık alternatif fonu yöneten firma, Ross Stevens’ın varsayımlarına nazaran, bu yılın sonunda 25 milyar dolarlık pahaya ulaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir