Ethereum (ETH) Destekleyicisi: Cardano’nun (ADA) Piyasa Bedelinin Sağlam Açıklaması Yok

Ethereum (ETH) taraftarına nazaran Cardano’nun (ADA) piyasa bedeli, akıllı kontratlara karşın rasyonel biçimde açıklanamıyor.

Cardano, kripto para piyasasındaki düşüş trendini takip etmemesiyle ilgi odağı oldu. Neredeyse her vakit yükseliş trendinde olan ADA, piyasa bedeli açısından üçüncü kripto para oldu.

Fakat Anthony Sassano, Ethereum’un piyasa bedelinin %25’ine ulaşabilmesi için temele sahip olmadığını söylüyor.

Cardano Boğası Durmuyor

Bu hafta, kripto para piyasaları için zorluydu. Bitcoin (BTC) başta olmak üzere birçok kripto para düşüş eğilimi göstermişti. Hatta Ethereum’un (ETH) fiyatı, haftanın başından beri %20’den fazla paha kaybetti.

Cardano’da ise durum tam aksisi. Yazdığımız vakit yükseliş trendi gösteren ADA, Coinmarketcap’e nazaran bu hafta %50’den fazla bedel kazandı.

Öncelikle düzeltme yaşayan kripto para, akabinde önemli yükseliş trendini gösterdi ve bedeli daha da arttı.

Bunun sonucunda piyasa kıymeti 41 milyar dolar olan ADA, Ethereum’un piyasa bedelinin yaklaşık %25’ine eşit.

Sassano: Cardano’nun Piyasa Pahasını Açıklayan Bir Şey Yok

ADA boğaları memnun olsa da, kimileri piyasa yapısı ve bedelinin ardındaki olayları görmede başarısız olabilir. Sassano’ya nazaran Cardano, piyasalar yerine telaffuzlar üzerine çalışıyor.

Ona nazaran Cardano’nun akıllı kontrat platformu olmasa da piyasa kıymeti 35 milyar dolar. Bu da kripto para borsasının telaffuzlara bağlı çalıştığının göstergesi. Çoğu yorumcuya nazaran Cardano’nun fiyatını artıran küçük yatırımcılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir