MoneyGram, Ripple (XRP) Olmadan Finansal Açıdan Külfette

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) davası nedeniyle Ripple (XRP) ile iş birliğine orta veren MoneyGram, Wall Street Journal’ın haberine nazaran emniyetli bir gelir kaynağı bulmada meşakkat çekiyor.

MoneyGram CFO’su Lary Angelilli, iki şirketin alternatiflere baktığını söyledi. Bu hafta, para transfer firmasının payları %40 geriledi.

Biraz Vakit Alabilir

22 Şubat’ta Ripple aktivitelerini engelleyen MoneyGram, ABD Menkul Değerler Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a dava açmasından dolayı bu türlü bir karar aldı. Bilindiği üzere bu davadan dolayı birçok kripto para borsası ve platformu da XRP’yi büsbütün ya da süreksiz olarak listeden çıkarmıştı. Ayrıyeten piyasa geliştirme fiyatlarını kabul etmeyi durdurdu.

U.Today’in haberine nazaran MoneyGram’ın Ripple’la iş birliğinin devam etmesi bekleniyor lakin bu SEC davasında çıkacak sonuca bağlı.

Angelilli, XRP satışının engellenmesinde sorun olmadığını, lakin davanın uzun sürebileceğini söyledi:

“Eğer davayla alakalı sonuç olursa, bilhassa Ripple davayı kazanırsa sorun yok, fakat bu uzun sürebilir.”

Pazarlama Atağı

JMP Menkul Değerlerden David Scharf, Ripple Moneygram’e likidite platformu için ödeme yapmasının pazarlama atağı olduğunu söyledi.

Ripple’dan 38 milyon dolarlık piyasa geliştirme fiyatı, MoneyGram’in EBITDA gelirlerinin %15’ini oluşturuyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirket ortaklarına teşvik ödemelerini savundu:

“Bazı müşterilere likidite platformlarını kullanmak için teşvik verdik. Her ödeme ağı kendisine has teşvikleri kullanıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir