Dubai Merkezli Fon, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) Satın Almak İçin 750 Milyon Dolar Kıymetinde Bitcoin (BTC) Satacak

Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures, perşembe günü yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin satacağını açıkladı. Her iki blokzinciri de, düşük maliyetli akıllı mukavele dağıtımını destekleyen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayan yüksek süratli ağlar olarak öne çıkıyor.

Fon, birçok Bitcoin’de olmak üzere 1 milyar doların üzerinde net varlığa sahip olduğunu söylüyor. Lakin yöneticileri, varlığın gayesine hizmet ettiğini ve daha yeni blokzincirlerinin daha düzgün birer yatırım olacağını söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin’in birinci olması ve toplumun ona bir paha deposu olarak mana vermesi bir yana, Bitcoin’in aslında epeyce yararsız olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıyeten ekledi:

“Ethereum, Cardano ve Polkadot, “önümüzdeki birkaç yıl içinde” Bitcoin’den daha bedelli olacak.”

Chand, iki projenin “yeni internet”in temeli olduğunu ve son vakitlerde bir aracıya güvenmeden eşler ortası bir formda iş yapan yeni kuşak internet teşebbüslerini tanımlamak için kullanılan bir terim olduğunu söyledi.

FD7’nin bu yorumunun altında ise, Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin gereksinimlerini karşılayan bir blokzinciri tahlili yaratma gayretleri ve Polkadot’un ise Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi daima geliştirmesi yatıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson fonun bu kararı hakkında şunları söyledi:

“FD7 Ventures, ekosisteme beğenilen geldiniz. Rastgele bir teknik takviyeye gereksiniminiz olursa bize bildirin.”

Piyasadaki sert düşüş devam ederken, Polkadot (DOT) son 24 saatte piyasa ile paralel olarak %9 düştü. Buna karşılık Cardano, %4 artışla piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir