Bu Kripto Para Borsası, Piyasa Hareketliliği Sırasında Bitcoin’i (BTC) 6.000 Dolara Sattı

Philippine Digital Asset Exchange (PDAX), kimi kullanıcıların Bitcoin‘i yaklaşık 6.000 dolara satın alması ile sonuçlanan bir sorun yaşadı.

Filipinler merkezli medya kuruluşu BitPinas’ın haberine nazaran, olay Bitcoin’in fiyatının düştüğü 16 Şubat’ta gerçekleşti.

O sırada kullanıcılar, bakiyelerinde de tutarsızlıklar yaşadıklarını bildirdiler. Bunun akabinde PDAX, sistemini yaklaşık 36 saat mühletle kapattı. Birtakım kullanıcılar, borsa hesaplarının düzeltildiği açıklaması yapılmasına karşın, hesaplarının kilitli kaldığını ve süreç yapamadıklarını belirtti.

“Olayın sonucunda, sisteme giren ve öbür kullanıcıların hesaplarını etkileyen izole bir finanse edilmemiş süreç vardı.

Süreci ve müteakip finanse edilmemiş süreçler zincirini belirledik ve geçersiz kıldık. 16 Şubat olayından etkilenen bakiyeleri geri döndürme sürecindeyiz.”

Borsa artık BTC’yi büyük bir indirimle satın alan kullanıcılardan iade etmelerini istiyor fakat kimi kullanıcılar satın alımlarının büsbütün yasal olduğunu söylüyor.

Borsa, sisteminin inançlı olmasını sağlamak ve piyasada kullanıcının itimadını korumak için çalıştığı açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir