Türkiye’de Kripto Para Borsaları Kelam Konusu Olunca En Çok Şikayet Edilen Hususlar Neler?

2021 yılında kripto paraların sunduğu alımlı getiriler, birçok kişinin kripto para borsalarına akın etmesine sebep oldu. Birçok kişinin yatırım hedefiyle bu bölüme yönelmesi sonucu, Şikayetvar sitesinin bilgilerine nazaran geçen yıla oranla şikayetler 87 kat arttı. En çok şikayet edilen hususlar haberimizin ayrıntılarında.

Haftalık Ortalama Şikayet Sayısı 1056

Şikayetvar bilgilerini geçen yılla kıyasladığımızda, 2020’nin şubat ayında ortalama 139 şikayet varken, 2021’de şikayetler önemli oranda arttı. Hatta o kadar fazla ilgi ve şikayet vardı ki, şubat ayında bu sayının 9500’lere kadar yükseldiğini görebiliriz.

En Çok Şikayet Edilen Hususlar Neler?

Şikayetvar dataları incelendiğinde, en çok şikayet edilen hususlar: Alım satım süreçlerine pürüz olunması, transfer süreçlerinde sıkıntılar, hesap süreçleri, hesapların kapatılamaması, sisteme giriş sıkıntıları, firmaların hesapları sınırlamaları.

En çok dikkat eden şikayet, kurul fiyatlarındaki değişikliklerden oluşuyor. Yorum yazan yatırımcıya nazaran komite fiyatları, firmaların kendi başına nazaran değiştiriliyor.

Öbür Şikayetlerin İçinde Neler Var?

Takviye Takımının Mail ile Çalışması

Kullanıcılardan biri kripto parasını diğer bir hesaba aktarmaya çalışmış lakin cüzdan adresinde kusur var. Ancak yanılgı tek bir coin’i değil, sistemdeki tüm coin’leri etkiliyor. Sonuç olarak dayanak takımına ulaşmak istiyor lakin takviye grubunun mail ile hizmet vermesini olağan ve kullanışlı bulmuyor.

Onay Kodunun Gelmemesi

Kripto para borsalarının birçok, farklı süreçler için tercihinize nazaran onay kodu isteyebilir. Ancak para çekim süreçlerinin gerçekleştirilmesinde problem yaşanabiliyor. Onay kodunun gelmediğini söz eden kullanıcılar var. Kullanıcıların kimileri sıkıntılarını mail ile bildirseler de, rastgele bir geri dönüş alamadıklarını lisana getiriyor.

Para Çekme Süreçlerindeki Gecikmeler

Acil para gereksinimi duyulması durumunda süreçler onaylanmayabiliyor. Para yatırma süreçleri kolayken, para çekme süreçlerinin sıkıntı olması birçok insanın inancını hem sarsıyor hem de korkutuyor.

Satış Süreçlerinin Gerçekleştirilememesi

Uygulamalarda belirli bir ölçüde kripto para alınabiliyor. Ancak buyruk ve mani olmadan kripto paraları satamadıkları görülüyor.

Borsa Yükselince Sistemin Kapatılması

Borsa yükseldiği vakit sistemi kapatan firmalar yüzünden birçok kişinin ziyan gördüğü anlaşılıyor. Ayrıyeten sistemlerin apansız kapatılması ve sitelere erişimin engellenmesi birçok kişinin yatırımını problemli duruma düşürdü.

Yatırımların Görülmemesi

Birtakım kullanıcılar, kendi cüzdanlarında yatırımları göremediğini farkettiler. Bilhassa alım satım yapanlar, alım yapılmadan evvel ani artışları, satarken ise artışların durması ve süratlice düşüşünden ötürü ziyan gördüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir