Tanınan Analiste Nazaran Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Bir Yanlışlık Sebep Oldu

Tanınan analist Willy Woo, son Bitcoin (BTC) satışlarının milyar dolarlık bir balina transferini çevreleyen yanlış bilgilerden kaynaklanabileceğini söyledi.

“What Bitcoin Did” ile yeni bir programda Woo, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin transfer eden bir balinaya yönelik yanlış yönlendirilmiş dehşetin, büyük Bitcoin satışını başlatan katalizör olabileceğini söz etti.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft ile konuştuktan sonra Woo, devasa bir BTC hareketleriyle ilgili yanlış bilgilerin, bir Bitcoin balinasının kripto paralarını açık piyasada satabileceği Gemini borsasına taşıdığını gösterdiğini söyledi. Fakat gerçekte hareket, Gemini’nin fonlarının bir iç transferiydi.

“Bu büyük satışı anlamaya çalışıyordum. Ve biliyorsunuz, en yüksek noktası, satmak için borsalara yeni taşınan 1,5 milyar dolarımız olduğuna dair küçük bir ihtar olduğunda başladı… varsayım satmaktı. Ve bence bu trader’lar ortasında yayıldı ve satışların geldiğini görmeye başladık. Görünüşe nazaran cüzdanlarda aslında bir etiketleme yanlışı var ve Gemini içinde yalnızca kripto paraların dahili bir hareketi var.”

Analist, Bitcoin’in nefes kesen 58.000 doların üzerine çıktığı ralliden sonra düşmek için çok fazla alanı olduğundan, yanlış etiketli transferin ralliyi yavaşlatmada kıymetli bir rol oynamaya yettiğini açıkladı.

“… Momentumumuzu öldüren şey bu olabilir. Evet, bu çılgın satışa neden olan şey bu olabilir. Ve bu yalnızca yanlış bilgilerden kaynaklanan kaygıydı.”

Bitcoin (BTC) fiyatı düşse de Woo, Bitcoin’in temelleri ve fiyat hareketleri hakkındaki tescilli datalarının, en düzgün kripto para ünitesinin güçlü bir boğa trendinde kaldığını ve 35.000 dolarlık bölgede sert bir tabana sahip olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir