Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası İddialarını Açıkladı

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı istikametli baskıya karşı savunmasız olduğu ihtarında bulundu.

Yeni bir strateji oturumunda analist, düzeltmenin ciddiyetinin ve zamanlamasının başkan kripto para ünitesinin fiyatının daha da düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

“Hala bitmedi mi? Şimdi bittiğini düşünmüyorum zira yakın vakitte düzeltici ataklar görmeye devam ettik. Tarihî olarak Mart ayı, kripto para yahut piyasalar için âlâ bir devir değildir. Bu yüzden bittiğine inanmıyorum. Bilhassa de daha küçük vakit dilimlerinde olduğu üzere, bu kadar sert bir düşüşün akabinde yapı şu anda düşüşü işaret ediyor lakin daha büyük vakit dilimlerinde hala uygun gidiyor.”

Van de Poppe, BTC’nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar ortasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve kimi alıcıların FOMO ile şaşkına dönmesine neden olduğunu söyledi.

“Karşı karşıya kaldığı birtakım direnç noktaları var. Fakat kimi beşerler muhtemelen düzeltmenin bittiğini ve FOMO’nun piyasaya geri döndüğünü düşünecekler.”

Bitcoin’in savunmasızlığına karşın analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 35.000 doların altına düşse bile ‘paniğe gerek olmadığını’ ekliyor:

“Piyasa yapısı hala yeterli. Bitcoin 35.000 dolara düşse bile, hala daha yüksek tabanlar [ve] daha yüksek doruklar yaptığımız için piyasa yapısı hala düzgün. Bu yüzden düzeltici bir atak olması çok doğal.

“Genellikle bu düzeltmeler hayli serttir ve piyasalar üst hakikat hareket eder yahut etmeye çalışır ve akabinde düzeltmeler tasfiyeler vb. gerçekleşmesi nedeniyle çok süratli düşer. Fakat paniğe kapılmanıza gerek yok ve aslında bu düşüşleri daha büyük bir durumlar elde etmek için kullanabilirsiniz.”

Van de Poppe, altcoinlerin Nisan yaklaşırken toparlanmaya başlamadan evvel, önümüzdeki ayın birçoklarında belli bir aralıkta süreç görmesini bekliyor:

“…Mart ayı için sırada ne var, bence biraz yatay hareket sıkıcı bir devir yaşayabiliriz. Birtakım altcoin’ler sağa sola giderken, kimileri uygun gidebilir… Kusama (KSM), Serum (SRM), Solana (SOL), güzel gidiyorlar. Lakin gerçek altcoin döneminin Mart ayının sonunda gerçekleşmesi ve akabinde her şeyin ralli yapacağı yaza gerçek yönelmesi gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir