Coinbase, Bilançosunda Bitcoin (BTC) ve Başka Kripto Paraları Tuttuğunu Açıkladı

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bilançosunda bir yatırım olarak Bitcoin (BTC) ve öbür kripto para ünitelerini tuttuğunu açıkladı. Coinbase’den Brett Tejpaul, “Kripto para iktisadının uzun vadeli potansiyeline güçlü bir halde inandığımız için kripto para ünitelerine yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kripto para borsası Coinbase, bugün yayımladığı blog yazısında bilançosunda bir yatırım aracı olarak Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini tutuyor.  Coinbase’den Brett Tejpaul, hususla alakalı olarak şu tabirleri kullandı:

“Kuruluşumuzdan bu yana, bilançomuzda Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini tuttuk ve kripto para iktisadının uzun vadeli potansiyeline güçlü bir biçimde inandığımız için kripto varlıklarına yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Tejpaul, belli bir yatırım sayısı açıklamadı. Bu, ortaya çıkan şaşırtan olmasa da, Coinbase’in bilançosunun bir kesimi olarak Bitcoin yatırımını birinci kere kamuya açıkladığı görülüyor.

Birkaç kripto para şirketi, hazinelerinin bir modülü olarak Bitcoin’e yatırım yaptı. Bitcoin Hazineleri’nden alınan datalara nazaran, kripto para ve kripto para olmayanlar da dahil olmak üzere tüm şirketler, bilançolarında toplu olarak 67 milyar dolar pahasında Bitcoin tutuyor. Sayı, Bitcoin’in yaklaşık 50.000 dolarlık şu anki fiyatına dayanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir