Cardano (ADA) Neden Refleksif Değil de Organik Bir Fiyat Toparlanması Gösteriyor?

Cardano, piyasadaki birçok altcoin üzere, 21-23 Şubat ortasında kıymetli ölçüde bedel kaybetti. Altcoin, 0.81 dolar düzeyine gerileyerek %30 oranında bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, altcoin’in son 24 saat içinde 1 doların üzerindeki durumunu konsolide etmeyi başardığı ve artışın yalnızca bir refleksif bir hareketten daha fazlası olduğu unutulmamalıdır.

Cardano’daki organik aktivite ve dağıtım, altcoin için kilit roller oynuyor olabilir. Her iki faktör de, altcoin’in kendi kendine toparlanmasına müsaade veriyor.

Etkin Cüzdan Sayısı Artmaya Devam Ediyor

ADA’nın faal cüzdanları, son birkaç hafta içinde %26.48 arttı. Bu da ADA için dengeli bir faaliyete işaret ediyor. Toplam cüzdan sayısı 23 Şubat’ta düzeltmenin son gününde 1.02 milyona yükseldi.

Ayrıyeten faal cüzdan oranı, geri çekilmelere karşın sağlıklı bir oran olarak kabul edilebilecek %12.60 oranında kaldı. Lakin tüm bunların ötesinde, Cardano için daha düzgün bir fotoğraf çizen şey servet dağılımı üzere görünüyor.

Kaynak: The Block, AMBCrypto

En fazla ADA bulunduran cüzdanlar, perakende cüzdanlarla yani dolanımdaki arzın %0.1’inden daha azını tutan adreslerle ilişkilendirildi. Arzın %1’inden fazlasını tutan balina cüzdanları sadece %2.36 ile sonlu.

Üstte yer alan dağılım istatistikleri, benimseme açısından Cardano için kıymetli ölçüde olumlu bir görünüm teşkil ediyor. Ek olarak Şubat 2021’de, ADA’ya sahip trader’ların sayısı doruğa ulaştı ve yeni ADA sahiplerinin sayısındaki artışı vurguladı.

Cardano Daha Az Volatil, Lakin Korelasyon Bir Sorun mu?

2017-18 boğa koşusu ile ilgili olarak, Cardano için volatilite endeksi nispeten düşük kalıyor. ADA’nın volatilitesi şu anda Ocak 2020’de görülen sayılarla tıpkı düzeyde ve fiyatlardaki ani bir düzeltme dalgasının akabinde bu yükselişte son vakitlerde artış görülmüştür.

Lakin, Cardano’nun yüksek Bitcoin korelasyonunun ileriye dönük ferdî performansını çarpıtma ihtimali vardır.

Kaynak: The Block, AMBCrypto

Bitcoin ile daha yüksek bir korelasyon, çoklukla uzun vadede organik büyümeyi bozar. Grafik düzgün bir formda tahlil edilirse, korelasyon 2020’nin ortalarından beri çalkantılı olduğundan, ADA’nın önümüzdeki aylarda BTC’nin performansından sapma mümkünlüğü vardır. Fakat, Bitcoin hareketinin önümüzdeki birkaç gün ve hafta boyunca ADA ile iç içe geçmesi daha olası görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir