Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson: Ethereum, Polkadot ve Cardano Bir Ortada Var Olabilir

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a nazaran, piyasada birden fazla akıllı mukavele platformu için yer var.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Hoskinson, “Piyasada katiyen birkaç güçlü proje için yer olduğunu düşünüyorum” dedi.

Google, Apple ve Microsoft üzere birkaç büyük teknoloji şirketinin bir ortada var olduğunun altını çizen Hoskinson Ethereum, Cardano, Polkadot ve oburlarının birebir anda var olmasının büsbütün mümkün olduğuna dikkat çekti.

Ona nazaran bu projeler, multi-trilyon dolarlık bir sanayi olacağını tez ettiği büyük bir uygulama ekosistemine birlikte hizmet edebilirler.

Kripto para topluluğunda Cardano, Polkadot ve Ethereum sık sık birbirlerine karşı bir müdadeleye sokuluyor, Cardano ve Polkadot ise ekseriyetle ‘Ethereum Katili’ olarak anılıyor.

Ethereum ağındaki yüksek süreç fiyatlarına ve şu anda epeyce yeni basamaklarda olan ölçeklenebilirlik problemlerine karşın, Ethereum en baskın ağ pozisyonunu sürdürüyor. Ethereum savunucuları, bu durumun hali hazırda piyasanın tercihini gösterdiğinin bir göstergesi olduğunu öne sürüyor. Hoskinson, Cardano ve Ethereum’un farklı özelliklere odaklandığını düşündüğü için bu mevzu ile ilgilenmiyor.

Hoskinson, Cardano’nun Afrika ve Moğolistan’daki varlığını vurgulayarak şu tabirleri kullandı:

“Cardano projesinde gelişmekte olan dünyaya büyük bir vurgu var. Ekonomik kimliği çok önemsiyoruz ve havale, mikrofinans ve sigortayı nasıl yapacağımızı söylüyoruz.”

Ethereum’un Avrupa ve Kuzey Amerika’ya odaklandığını belirten Hoskinson şunları söyledi:

”Geleneksel finansa ve Fortune 500’ü bozmaya çok fazla odaklanıyorlar. Bu yüzden makul bir açıdan biraz farklı müşteri tabanlarına odaklanıyoruz.”

Dün akşam saatlerinde IOHK Vakfı, Mary güncellemesi için 1 Mart tarihinin katılaştığını duyurdu. Güncelleme, ağ üzerinde yeni varlıklar oluşturmaya müsaade verecek ve yeni kullanım alanları sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir