MicroStrategy CEO’suna Nazaran SpaceX, Bitcoin’in (BTC) Yararlarını Araştırıyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, SpaceX’in Bitcoin’i (BTC) bilançosuna eklemenin faydalarını araştırdığını söyledi.

Saylor, katıldığı bir programda Dr. Saifedean Ammous’a, SpaceX’in temsilcilerinin, MicroStrategy’nin düzenlediği son Bitcoin (BTC) tepesinde temsil edilen 7000 şirket ortasında olduğunu söyledi:

“Orada SpaceX’ten beşerler vardı. Elon Musk’ın kimi şirketlerinden beşerler vardı. Orada Maraton’dan beşerler vardı. Bekledikleriniz oradaydı, fakat elbette bir sürü özel şirket var ve çok sayıda kamu şirketi, muhasebeci ve pusuda bekleyen CFO’lar vardı. Kimileri, varsayım edebileceğiniz üzere, hassas bir husus olduğu için isimlerinin anılmasını istemiyor.”

Bilindiği üzere dünyanın en güçlü insanlarından birisi olan Elon Musk, hem uzay nakliyeciliği hizmetleri şirketi SpaceX’in hem de elektrikli araba devi Tesla’nın CEO’su.

Geçtiğimiz günlerde Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra bu ayın başlarında büyük ses getirmişti. Saylor, Bitcoin’in şirketleri gelecekteki enflasyondan kurtarabileceğine ve ihtilal niteliğinde ve üstün bir mali ağa bağlanmalarına müsaade verebileceğine inandığını söylüyor.

MicroStrategy CEO’su ayrıyeten kripto para ünitesinin beklentilerin üzerine çıkabileceğine ve “Google yahut Facebook’tan yüz kat daha büyük olabileceğine” inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir