Fed’in Bankalar Ortası Ödeme Sistemi Çöktü!

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) finansal kurumlar ortası elektronik ödeme sistemi  çöktü.

FED’e nazaran operasyon yanlışı olarak tanımlanan sorun, otomatize edilmiş takas odası başta olmak üzere tüm elektronik kredi ve borç transfer sistemini etkiledi.

Şu an, rastgele bir kusurlu aktiviteye rastlanmadı.

FED’in takas odasıyla birlikte, Check 21, FedCash, Fedwire ve ulusal ödeme sistemi olumsuz etkilendi.

Yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Teknik takımlarımız sorunun operasyon yanlışıyla alakalı olduğunu tespit etti. Daha fazla bilgi açığa çıktıkça açıklamalara devam edeceğiz.”

Sistemdeki kusurun son ödeme tarihlerinden kaynaklandığını açıklayan Fed, müşteri sıkıntılarını çözmek için irtibatta kaldıklarını açıkladı.

Şu an rastgele diğer bir açıklama bulunmuyor.

Etkilenen hizmetler: hesap hizmetleri, Merkez Bankası, Check 21, Çek Ayarlamaları, FedACH, FedCash, FedLine Advantage, FedLine Command, FedLine Direct, FedLine Web, Fedwire Fonları, Fedwire Menkul Değerler ve ulusal ödeme sistemi.

Otomatik takas odası hizmetlerindeki sorun, Toplumsal Güvenlik ve gelir vergisi iadeleriyle bir arada mortgage ve elektrik, su, doğalgaz fatura ödemelerini olumsuz etkileyebilir.

Para dağıtımında kullanılan FedCash’in Covid-19 müddetince sıkı denetimde olduğu hesaba katılırsa, FedWire otomatik takas odası hizmetlerine alternatif olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir