Tanınan İsim, Bitcoin (BTC) ve Altın Hakkında İhtarlarda Bulundu

Hedge fonu yöneticisi Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve altın hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Eski Scion varlık idaresi sahibi ve büyük short yatırımcısına nazaran hükumetler Bitcoin ve altının hakimiyetini engellemek için uğraşacaklar:

“Enflasyona hazırlanın. Yine açılma ve teşvik paketleri geliyor. Covid öncesi 1 dolarlık GSYH artışı için 3 dolarlık borç gerekiyordu, şu an çok daha makus. Enflasyon durumunda, hükümetler rakipleri ezecekler.”

Şu anki durumu aydınlatmak için, ABD’deki durumu 1920’lerin Almanya’sıyla karşılaştırdı.

Burry, Paranın Ölümü’nün müellifi Jens O. Parsons’ın kitabından alıntı yapıp 1. Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın borçlarını ödemek için kredi aldığı ve akabinde hiperenflasyonu görmesi ve kimilerinin güçlü olup geri kalanın çok yoksullaştığı periyoda işaret etti. Jens, şunları söyledi:

“Almanya’daki enflasyon hayatının kesin özellikleri var. Biri yüksek birikim, bilhassa sanayi ve iş dalında çok yükseliş oluştu. Büyük servetler tek gecede oluştu. Ve kentlerde hedefsiz ve lakayt gençlik oluştu.

Varlığın yanında sefalet kol kola geziyordu. Halkın çoğunluğu kolay paranın dışında kaldı. Kabahat oranları patladı. İstihdam ne kadar stabil olsa da, personeller yükselen fiyatlar karşısında dayanamadı.”

Bitcoin’i beğenmeyen Burry, harika ekonomik durumlarla alakalı açıklamada bulundu:

“Bitcoin’den nefret etmiyorum. Ancak uzun vadede merkezi olmayan kripto paralar, yırtıcı ve kalpsiz merkezi hükumetlere karşı güç bir geleceğe sahip. fakat Kısa vadede her şey mümkün, bu yüzden Bitcoin’i short etmiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir